Education Search Service (ESS)

The International Coaching Federation (ICF) does not offer initial education and training to become a coach (we only offer professional development for practiced coaches). As the accrediting body for coach-specific education and accredited providers, we cannot recommend any specific coaching education organizations.

To ensure quality education, ICF accredits coaching education organizations that meet the high standards set forth by ICF and ICF Coaching Education. To find ICF-Accredited Providers we suggest that you use our Education Search Service (ESS) below. The search for a coach education program is a highly individual process that depends greatly on your personal preferences and goals. The ESS is designed to give you basic information about all ICF-Accredited Education Providers.

PROGRAM DETAILS

For further information, please contact this training organization rather than the ICF office. The ICF recommends all approved programs equally and cannot recommend one program over another.

Organization Name: Perfect Mind Coach Academy
Bookmark this program: Open in New Window
Program Name: Perfect Mind Professional Coach Training
Program Type: Level 2
Program Hours: 190.00
Organization Description:
PProfesyonel Koç yetiştirme programımız, "PERFECT MIND PROFESSIONAL COACH TRAINING PROGRAM" 190 Saat ICF “International Coach Federation' dan ACTP akredite olup, yapı ve içerik olarak Uluslararası Koçluk Federasyonu ICF’ in Koçluk standartlarını benimsemiştir. Program tamamlayıp sınav koşullarını yerine getiren mezunlarımız Perfect Mind Coach Academy'den ICF ACTP uluslararası Profesyonel Koçluk sertifikası ile mezun olacaklardır.

​Koç adaylarımız sınıf içinde ve sınıf dışında MCC ve PCC unvanlı Koç eğitmenler gözetiminde ödevler yaparak, ICF' in belirttiği ​Temel Koçluk yetkinliklerini geliştirmeye devam ederler.

Her öğrenci eğitim dönemi boyunca gözlemlenmek üzere en az beş (5) tane koçluk seansı sağlamak zorundadır. Beş (5) seansın en az üç tanesi (3) için MCC, PCC unvanlı gözlemci eğitmenler tarafından yazılı geri bildirim sağlanacaktır. Bu seanslar canlı olarak veya kaydedilmiş bir seans aracılığıyla izlenebilir. Gözlemlenen koçluk seansları, programın toplam öğretim saatlerinin bir parçası olarak sayılır.

​ICF Onaylı Koçluk Eğitimi sonunda sınav koşullarını yerine getiren mezunlarımız Uluslararası geçerli ICF onaylı sertifikaya sahip olacaklardır. Niş Koçluk branşlarımız Kurum ve Yönetici Koçluğu Eğitimi (3 Gün 25 saat), Akademik Öğrenci Koçluğu Eğitimi (3 Gün 25 Saat) ve Liderlik ve Takım Koçluğu Eğitimi (5 gün 40 Saat)
Misyonumuz uluslararası standartlarda her adaya kaliteli eğitim vererek Koçluk mesleğine katkı sağlarken, koçluğun kurumlar ve bireyler bazında daha fazla yayılmasına ve kabul edilmesine yardımcı olmaktır.

rofesyonel Koç yetiştirme programımız, "PERFECT MIND PROFESSIONAL COACH TRAINING PROGRAM" 125 Saat ICF “International Coach Federation' dan ACSTH (Approved Coaching Specific Training Hours) akredite olup, yapı ve içerik olarak Uluslararası Koçluk Federasyonu ICF’ in Koçluk standartlarını benimsemiştir. Program tamamlayıp sınav koşullarını yerine getiren mezunlarımız Perfect Mind Coach Academy'den ICF ACSTH uluslararası Profesyonel Koçluk sertifikası ile mezun olacaklardır.
 
Seans yapılarındaki Koçluk temel yetkinliklerini kavramak için eğitim süresince birçok uygulama ve ödev tasarlanmıştır. Usta bir Koç olarak kendine ve başkalarına fayda sağlamanın en iyi yolu sürekli egzersiz ve koçluk seansı yapmaktan geçer. ​Koç adaylarımız sınıf içinde ve sınıf dışında PCC ve ACC unvanlı Koç eğitmenler gözetiminde ödevler yaparak, ICF' in belirttiği ​Temel Koçluk yetkinliklerini geliştirmeye devam ederler.
 
Her öğrenci eğitim dönemi boyunca gözlemlenmek üzere en az beş (5) tane koçluk seansı sağlamak zorundadır. Beş (5) seansın en az üç tanesi (3) için ACC, PCC unvanlı gözlemci eğitmenler tarafından yazılı geri bildirim sağlanacaktır. Bu seanslar canlı olarak veya kaydedilmiş bir seans aracılığıyla izlenebilir. Gözlemlenen koçluk seansları, programın toplam öğretim saatlerinin bir parçası olarak sayılır.
 
Misyonumuz uluslararası standartlarda her adaya kaliteli eğitim vererek Koçluk mesleğine katkı sağlarken, koçluğun kurumlar ve bireyler bazında daha fazla yayılmasına ve kabul edilmesine yardımcı olmaktır.
Program Description:  
Organization: Perfect Mind Coach Academy
Levent 199 Plaza No 199 Kat 1 Workinton Sisli
Buyukdere Caddesi
No: 199 Esentepe Sisli
34330 Instanbul
TURKEY
mozlen@perfectmindcoachacademy.com
https://www.perfectmindacademy.com/
Phone: +905325550687
Student Contact: Kamil Murat Ozlen
mozlen@perfectmindcoachacademy.com
Learning Method:
Language: Turkish
Coaching Specialties:  
Approval Start Date: October 25, 2021 Accreditation Renewal Date: January 31, 2027
Locations: Turkey